УРЛ пуж: водич за-пвц-кожни-намештај-извор-
За апликације комерцијалног и кућног намештаја, набавка ПВЦ коже на велико захтева три проверљиве метрике: стопа пролазности отпорности на пламен на ЦАЛ ТБ 117‑2013 (дужина угљена мања или једнака 178 мм, накнадни пламен мањи или једнак 2 с), абразија по Мартиндејлу Већа или једнака 50,000 циклуса тако да је циклуса једнака 50,000 100.000 за гостопримство седишта и јачина шава већа или једнака 180 Н/50 мм по ЕН ИСО 13935‑2. Овај водич пружа податке о тржишној потражњи по сегментима, прагове техничког пролаза/неуспеха за пресвлаке, упоредну анализу цене по м² за четири степена перформанси и контролну листу за контролу квалитета на нивоу контејнера (АКЛ 1.5/4.0).
Тржишни трендови потражње за ПВЦ пресвлакама (2024–2026)
Глобална потражња за ПВЦ пресвлаком је достигла 186 милиона м² у 2025. години, што је повећање од 4,2% у односу на исти период претходне године. Три сегмента покрећу раст:
| Сегмент | Годишња запремина (милиони м²) | Стопа раста | Кључни захтев | Преферирана дебљина |
|---|---|---|---|---|
| Гостопримство (хотели, ресторани) | 48 | +5.1% | ЦАЛ 117 + отпорност на мрље | 1,0–1,2 мм |
| Здравствена заштита (столови за испите, столице за чекање) | 22 | +7.3% | Антимикробна + отпорност на течност | 1,2–1,5 мм |
| Кућни намештај (софе, трпезаријске столице) | 85 | +3.5% | Абразија Већа или једнака 50.000 Мартиндале | 0,9–1,1 мм |
| Канцеларијско седење | 31 | +2.8% | Seam strength >200 N | 1,0–1,3 мм |
Смена снабдевања:67% пресвлаке ПВЦ коже сада потиче из Кине (Гуангдонг, Џеђијанг), а следе Вијетнам (15%) и Турска (10%). За велике наруџбине ПВЦ коже веће или једнаке 10.000 м², ФОБ време испоруке је у просеку 18–25 дана из Нингбоа или Шенжена.
Регулаторно упозорење:Увозници намештаја из ЕУ захтевају ЕН 17130:2023 (фталати: ДЕХП/ДБП/ББП<0.1% each, DINP <0.1% for children's furniture). US buyers must comply with CPSC 16 CFR 1307 for children's products.

Технички захтеви: Отпорност на пламен, отпорност на абразију и еластичност
Наведите ова три показатеља у поруџбини. Генеричке тврдње о "отпорности на ватру" су недовољне.
Отпорност на пламен (ЦАЛ ТБ 117‑2013 & БС 5852)
| Стандард | Тест Метход | Критеријум за пролаз | Захтеви за формулацију ПВЦ-а |
|---|---|---|---|
| ЦАЛ ТБ 117‑2013 (одељак 1) | 12 с отворени пламен, мали горионик | Дужина шара Мања или једнака 178 мм; накнадни пламен Мање или једнако 2 с | Антимон триоксид 3–5% + халогеновани ФР 10–15% |
| БС 5852:2006 (кревет 5) | Паљење дрвеног креветића | Нема прогресивног ширења пламена | Алумина трихидрат 20–25% + антимон |
| ЕН 1021‑1 (цигарета) | Тињајућа цигарета на тканини/пени | Нема прогресивног тињања | Стандардна ПВЦ + полиестерска баријера за пуњење |
| ФМВСС 302 (за наслоњаче) | Хоризонтална брзина ширења пламена | Мање или једнако 102 мм/мин | Антимон Веће или једнако 5%, пластификатор Мање или једнако 25 пхр |
Инжењерска напомена:За угоститељство (хотели, бродови за крстарење), наведите ИМО А.652(16) или НФПА 260. ПВЦ кожа пролази кроз њих само са већим или једнаким 25 пхр глинице трихидрата, што повећава тврдоћу по Схоре А са 78 на 85–88. Затражите комплетан извештај о тестирању НФПА 701.
Отпорност на хабање (Мартиндејл, ИСО 12947‑2, 12 кПа)
| Тип намештаја | Минимални Мартиндејл циклуси | Фаилуре Моде | Еквивалент Визенбеек (двоструко трљање) |
|---|---|---|---|
| Софа за становање (лака употреба) | 25,000 | Затамњење површине | 15,000 |
| Софа за становање (тешка употреба / деца) | 40,000 | Уклањање боје | 25,000 |
| Канцеларијска столица за задатак | 100,000 | Разређивање премаза | 60,000 |
| Гостопримство (хол хотела) | 150,000 | Едге фраиинг | 90,000 |
| Здравствена нега (24/7 коришћење) | 200,000 | Продор премаза | 120,000 |
Протокол тестирања:Инсистирајте на ИСО 12947‑2 са вуненим абрадантом. Отпорност ПВЦ коже на хабање се смањује за 30–40% након 500 х КУВ‑А (340 нм) - наведите АСТМ Г154 ако је намештај близу прозора.
Еластичност и чврстоћа шавова за амортизацију
| Имовина | Тест Метход | Минимум за тафтане софе | Стандардно за равне седење |
|---|---|---|---|
| Затезна чврстоћа (Н/50 мм) | ИСО 527‑3 | Веће или једнако 350 | Веће или једнако 250 |
| Издужење при прекиду (%) | ИСО 527‑3 | 120–200 | 80–150 |
| Снага кидања (Н) | ИСО 4674 метода Б | Веће или једнако 60 | Веће или једнако 45 |
| Клизање шава (мм при 120 Н) | ЕН ИСО 13936‑2 | Мање или једнако 3 мм | Мање или једнако 5 мм |
| Чврстоћа шава (Н/50 мм) | ЕН ИСО 13935‑2 | Веће или једнако 200 | Веће или једнако 180 |
Критично за произвођаче намештаја:ПВЦ кожа са издужењем<80% will split during high‑frequency welding or sewing at corners. Request a seam strength test on your actual foam substrate (ILD 25–40).

Цена у односу на анализу учинка за масовно снабдевање (по м², ФОБ Кина)
Цене на велико за велепродајну кожу за намештај варирају у зависности од дебљине, ФР паковања и подлоге. Доле наведене цене су за поруџбине веће или једнаке 10.000 м² (2026, ФОБ Нингбо).
| Оцена | Дебљина | Подршка | Отпорно на пламен | абразија (Мартиндејл) | Цена по м² | Типична употреба |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Економија | 0,8 мм | Полиестер 80 г/м² | Само цигарете | 30.000 циклуса | $1.40 – $1.80 | Промотивни, краткотрајни |
| Стандард | 1,0 мм | Полиестер 120 г/м² | ЦАЛ 117 (антимон 3%) | 60.000 циклуса | $1.90 – $2.40 | Софе за становање, трпезарија |
| Комерцијални | 1,2 мм | Памук/поли 180 г/м² | БС 5852 (глиница + антимон) | 100.000 циклуса | $2.60 – $3.20 | Канцеларија, хотелске собе |
| Хеави-дути | 1,5 мм | Високотпорни полиестер 220 г/м² | НФПА 260 + ИМО А.652 | 200.000 циклуса | $3.50 – $4.20 | Здравство, крстарење, аеродром |
Скривени трошкови које треба укључити у обрачун укупног слетања:
| Фактор трошкова | Економија | Стандард | Комерцијални |
|---|---|---|---|
| Отпад од сечења (изглед шаблона) | 12–15% | 8–10% | 6–8% |
| Замена игле (на 1.000 м) | 15 игала (прегревање) | 8 игала | 5 игала |
| Потрошња лепка (г/м²) | 180 g | 150 g | 130 g |
| Стопа повраћаја гаранције (првих 12 месеци) | 6–9% (пуцање, цветање) | 2–4% | 0.5–1.5% |
Закључак о трошковима и учинку:Надоградња са економског на стандардно додаје 0,50–0,60 УСД/м², али смањује принос за 4–7%. За гостопримство са 5-годишњим гаранцијама, комерцијална класа је обавезна - додатних 1,20–1,80 УСД/м² се плаћа заменом са нижим животним циклусом.
Контролна листа за контролу квалитета за контејнерске пошиљке
Користите ову контролну листу за инспекцију пре отпреме (ПСИ) или пријем у складиште. Узорак по АНСИ/АСК З1.4 Ниво ИИ, АКЛ 1,5 (главни) / 4,0 (споредан).
Визуелна и димензиона инспекција
| Параметар | Спецификација | Меасуремент Метход | Праг одбијања |
|---|---|---|---|
| Разлика у боји (ΔЕ) | Мање или једнако 1,0 између ролни | Спектрофотометар Д65/10 степени | >1.5 |
| Уједначеност сјаја (60 степени) | ±3 јединице сјаја | Мерач сјаја (3 очитавања/м ширине) | >±5 |
| Површински дефекти (рупе, гелови) | Мање или једнако 2 по линеарном м, сваки<1 mm | Визуелно испод 800 лукса | >5 defects or any >2 мм |
| Одступање ширине ролне | ±0,5 цм од номиналног | Челична трака (почетак/средина/крај) | >±1 цм |
| Толеранција дужине ролне | -0% / +2% | Механички бројач | Short by >0% |
| Едге цурл | Мање или једнако 10 мм након 24 х равног | Мера за равну површину | >20 мм |
Физичко и хемијско испитивање (серијски узорак)
| Тест | Фреквенција | Прихватљив домет | Метод |
|---|---|---|---|
| Дебљина | 1 ролна на 50 ролни | Номинални ±0,06 мм (разред 1,0 мм) | ИСО 2286‑3 |
| Затезна чврстоћа | 1 по серији | Веће или једнако 250 Н/50 мм (1,0 мм) | ИСО 527‑3 |
| Снага кидања | 1 по серији | Веће или једнако 45 Н | ИСО 4674 |
| абразија (Мартиндејл) | 1 по формулацији | Већи или једнаки наведеним циклусима, без прекида премаза | ИСО 12947‑2 |
| Отпорност на пламен (ЦАЛ 117) | 1 на 10.000 м² | Дужина шара Мања или једнака 178 мм | ТБ 117‑2013 Сец.1 |
| Фталати (ДЕХП, ДБП, ББП) | 1 на 20.000 м² | <0.1% each | ИСО 14389 |
Тест миграције и цветања пластификатора (критично за намештај)
ПВЦ кожа са пластификаторима мале молекуларне тежине (нпр. ДЕХП, ДОП) одише масним филмом (цвет) у року од 3-6 месеци.
| Тест | Стање | Критеријум прихватања |
|---|---|---|
| Миграција топлотног старења | 70 степени, 96 х, 50% РХ, пондерисани филтер папир | Повећање телесне тежине Мање или једнако 5 мг на 50 цм² |
| Миграција на полистирен | 50 степени, 72 х, узорак на ПС плочи | Нема промене боје ПС |
| Хладна флексибилност | -10 степени, 4 х, 180 степени савијање преко трна од 10 мм | Нема пукотина |
| Екстракција пластификатора (хексан) | 24 х собне температуре, губитак тежине | Мање или једнако 3% |
Напомена о отпреми:Температуре контејнера могу да пређу 60 степени (летње руте на Блиском истоку). ПВЦ ролне морају да буду вентилисане - никада не умотане у термоскупљајућу траку. Укључите кесе са средством за сушење (500 г по ролни) и одложите их у року од 7 дана од доласка.
Честа питања о семантичким питањима (богати сниппетс за Б2Б претраживаче)
2.000 м² по боји за подлоге; 5.000 м² за прилагођене боје или утискивање. Модели залиха доступни су од 500 м² за пробне поруџбине.
Затражите ИСО 17025 лабораторијски извештај (СГС/Интертек) који приказује резултате теста малог пламена у одељку 1: дужина угљенисања мања или једнака 178 мм и накнадни пламен мањи или једнак 2 с. Генерички "ФР третиран" је недовољан.
18-25 дана након одобрења узорка, ФОБ Схензхен или Нингбо. Узорци ваздуха (20 м) за 7–9 дана. Додајте 25–35 дана за прилагођени ваљак за утискивање.
Фацтори Ассистанце– Преузмите нашу контролну листу за контролу контејнера од ПВЦ коже (19 ставки са примерима фотографија) или затражите ролну узорка од 10 м² уз 50% попуста за испитивање разарања. [Контактирајте Соламни ПВЦ технички тим.
Соламни нови материјал– Вертикална интеграција: ПВЦ мешање → каландрирање → утискивање → сечење. Годишњи капацитет ПВЦ коже: 12 милиона линеарних метара. Сертификати: ИСО 9001:2025, РЕАЦХ, РоХС, ЦАЛ 117, БС 5852. Складишта: Нингбо, Хо Ши Мин, Њуарк (САД). Бесплатна књига узорака материјала испоручена у року од 24 сата.







